× Oznámení z veterinární ambulance
Dovolujeme si Vás upozornit, že aktuálně ordinace je dočasně mimo provoz z důvodu pracovní neschopnosti.
Děkujeme za pochopení.

Zajímavosti

GPS obojek

novinka na českém i slovenském trhu - obojek pomocí něhož lze vašeho čtyřnohého miláčka nalézt pomocí satelitního systému GPS

více informací na :   www.straznyanjel.sk

 

Jak nepromeškat vakcinaci ?

Tuto službu nabízí naše ordinace již mnoho let, dříve zasláním pohlednice prostřednictvím České pošty, dnes formou sms na váš mobilní telefon nebo e-mailem, podle toho, které medium preferujete.

 

Intoxikace sladidlem Xylitol u psů častější

 Umělé sladidlo xylitol se stává stále častěji příčinou otrav u psů. Nárůst počtu těchto otrav u psů stoupá každým rokem. Skutečnost, že masově rozšířené výrobky obsahující xylitol jsou pro psy toxické, je poměrně novým a překvapujícím zjištěním. Sladidlo, které je na trhu ve sladkostech, žvýkačkách, bonbónech a pečivu pro diabetiky již od roku 1960 a které je pro lidi neškodné, představuje pro psy nemalé zdravotní riziko. Kromě sladkostí je třeba věnovat pozornost také antibakteriálním přípravkům pro psy určeným k udržování hygieny ústní dutiny, xylitol navíc obsahují některé žvýkací kosti pro psy.

 

Autopásy GreenDog pro psy

Nový silniční zákon se dotkl i přepravy čtyřnohých pasažérů. Za nezajištěné zvíře v autě hrozí pokuta až 2000,- Kč. Zatímco malá plemena bez problémů umístíme do přepravních boxů k tomu určených, u středních a velkých plemen byl tento předpis daný novou vyhláškou poněkud problematický.

Firma GreenDog však přišla na trh s velmi zajímavým řešením - autopásy pro psy. Jedná se o jakýsi postroj upevněný na hrudník zvířete, který se upevní na běžně používané autopásy, jimiž je vybaven běžný automobil.  V případě nárazu nebo prudkém zastavení tento jednoduchý systém ochrání psa před úrazem úplně stejně, jako autopás člověka v podobné situaci. Autopás přitom neomezuje zásadně pohyb zvířete na sedadle vozu a zajišťuje mu maximální pohodlí.

 

 

Ordinační hodiny

    Pondělí 10-14  
    Úterý 10-14  
    Středa 10-12  
    Čtvrtek 10-14  
    Pátek 10-14  
   
    Sobota

Pohotovost
    Neděle Pohotovost

mimo tyto hodiny, soboty, neděle a svátky na telefonu:  603 486 377

Rychlý kontakt
Jsme na Facebooku