Zajímavosti

  GPS obojek

  novinka na českém i slovenském trhu - obojek pomocí něhož lze vašeho čtyřnohého miláčka nalézt pomocí satelitního systému GPS

  více informací na :   www.straznyanjel.sk

   

  Jak nepromeškat vakcinaci ?

  Tuto službu nabízí naše ordinace již mnoho let, dříve zasláním pohlednice prostřednictvím České pošty, dnes formou sms na váš mobilní telefon nebo e-mailem, podle toho, které medium preferujete.

   

  Intoxikace sladidlem Xylitol u psů častější

   Umělé sladidlo xylitol se stává stále častěji příčinou otrav u psů. Nárůst počtu těchto otrav u psů stoupá každým rokem. Skutečnost, že masově rozšířené výrobky obsahující xylitol jsou pro psy toxické, je poměrně novým a překvapujícím zjištěním. Sladidlo, které je na trhu ve sladkostech, žvýkačkách, bonbónech a pečivu pro diabetiky již od roku 1960 a které je pro lidi neškodné, představuje pro psy nemalé zdravotní riziko. Kromě sladkostí je třeba věnovat pozornost také antibakteriálním přípravkům pro psy určeným k udržování hygieny ústní dutiny, xylitol navíc obsahují některé žvýkací kosti pro psy.

   

  Autopásy GreenDog pro psy

  Nový silniční zákon se dotkl i přepravy čtyřnohých pasažérů. Za nezajištěné zvíře v autě hrozí pokuta až 2000,- Kč. Zatímco malá plemena bez problémů umístíme do přepravních boxů k tomu určených, u středních a velkých plemen byl tento předpis daný novou vyhláškou poněkud problematický.

  Firma GreenDog však přišla na trh s velmi zajímavým řešením - autopásy pro psy. Jedná se o jakýsi postroj upevněný na hrudník zvířete, který se upevní na běžně používané autopásy, jimiž je vybaven běžný automobil.  V případě nárazu nebo prudkém zastavení tento jednoduchý systém ochrání psa před úrazem úplně stejně, jako autopás člověka v podobné situaci. Autopás přitom neomezuje zásadně pohyb zvířete na sedadle vozu a zajišťuje mu maximální pohodlí.

   

   

  Ordinační hodiny

   

      Pondělí 8-10 16-19
      Úterý 8-10 16-19
      Středa 8-10  
      Čtvrtek 8-10 16-19
      Pátek 8-10 16-19
     
      Sobota

  Pohotovost
      Neděle Pohotovost

  mimo tyto hodiny, soboty, neděle a svátky na telefonu:  603 486 377

  Rychlý kontakt
  Jsme na Facebooku