× Oznámení z veterinární ambulance
Dovolujeme si Vás upozornit, že aktuálně ordinace je dočasně mimo provoz z důvodu pracovní neschopnosti.
Děkujeme za pochopení.

Alternativní metody terapie

 

Magnetoterapie

Elektromagnetické pole příslušných fyzikálních parametrů vykazuje silnou biologickou účinnost. Pro fyzikální terapii se využívá především tzv. nízkofrekvenční magnetické pole o frekvenci 100 až 150 Hz. V buňkách a roztocích tkání jsou obsaženy ionty, které jsou ovlivňovány elektromagnetickým polem. Dochází následně ke změnám povrchových potenciálů biologických membrán, mění se jejich propustnost a tím i transport biologicky aktivních látek do buněk a do okolních tkání. Dochází ke změnám aktivity některých enzymů a biochemických pochodů.

Účinek magnetoterapie na tkáně je založen na schopnosti zintenzivnění prokrvení (vazodilatační účinek), uvolnění svalového napětí (myoralaxační účinek), zintenzivnění látkové výměny ve tkáních (metabolické procesy), protibolestivý (analgetický) efekt a tlumení otoků.

 

Fototerapie Biostimulem Fotonyx

Zvířata jsou zvláště citlivá na způsoby léčby po úrazech a poraněních, při zánětlivých a bolestivých stavech. Fototerapie je přirozená a nezatěžující metoda, která přináší rychlý efekt při léčbě akutních i chronických obtíží. Kombinuje vysokou účinnost červeného polarizovaného světla s absencí vedlejších účinků a snadností aplikace. Uplatnění nachází v dermatologii, řešení bolestivých stavů, hojení ran, při úrazech a poranění, zánětlivých stavech.

 

Laseroterapie

Malý terapeutický laser slouží k hojení kožních defektů, minimalizaci cikatrizace, prohřívání a prokrvení tkání po operacích a traumatech a k aplikaci na citlivých a drobných místech. Hloubka bodového působení zaručuje jeho efekt i u největších plemen psů. Je také zapůjčován k domácí terapii.

 

Akupunktura, akupresura

Akupunktura je nejméně 7000 let stará čínská léčebná metoda, během které se do akupunkturních bodů pacienta vpichují speciální jehly. Body leží v dráhách energie, tzv. meridiánech, kterými proudí životní energie Čchi a spojuje jednotlivé orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Použitelná je v mnoha oborech veterinární medicíny jako je pohybový aparát, terapie bolesti apod. Akupresura využívá ke stimulaci akupunkturních bodů místo jehel tlak prsty, tupými předměty nebo moxou.

 

Čínská bylinná terapie

Spolu s akupunkturou tvoří hlavní pilíře tradiční čínské medicíny.Lékopis uvádí až 6000 léčivých látek, dnes se běžně používá cca 500 různých bylin a jejich kombinací. Tato fytoterapie je stejně jako akupunktura založena na taoistických kategoriích jin-jang a podporování jejich dynamické rovnováhy.

 

Bachova Květová terapie

Tvoří ji 38 výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhá odstranit záporné emoce, harmonizovat mysl a nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Esence uvolňují životní energii na principu sounáležitosti mezi psychickým a tělesným zdravím. Esenci harmonizující zvíře by měl většinou užívat i majitel zvířete k oboustranné spokojenosti.

 

Homeopatie

Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, které potom jako celek i léčí. Používá vysoce ředěné (potencované) látky, které ve vyšší dávce a koncentraci vyvolají u zdravého pacienta příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip podobné léčí podobné). Tělo tak dostává zásadní informaci, jak úspěšně zareagovat na konkrétní vyskytnuvší se problém. V naší ordinaci je zastoupený hlavně francouzský směr, inklinující částečně ke konvenční medicíně. Esencí homeopatické léčby je výrok otce homeopatie Samuela Hahnemanna: „Nemoci nejsou způsobeny látkami ani chorobnou materií nemoci, ale jsou pouze narušením duchovní síly oživující tělo“.

 

Ordinační hodiny

    Pondělí 10-14  
    Úterý 10-14  
    Středa 10-12  
    Čtvrtek 10-14  
    Pátek 10-14  
   
    Sobota

Pohotovost
    Neděle Pohotovost

mimo tyto hodiny, soboty, neděle a svátky na telefonu:  603 486 377

Rychlý kontakt
Jsme na Facebooku